500TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ teslimat.
500TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ teslimat.

%100 Doğal, Hakiki Ve Saf Denilen Her Ürün Organik Değildir!


Organik ürünler organik tarım yapılarak elde edilir.

Herhangi bir ürünü aldınız eve geldiniz bu ürün ile bir yemek yapacaksınız bunun ne kadar sağlıklı olduğunu biliyor musunuz? Evet kendiniz yaptınız hiçbir katkı maddesi kullanmadınız. Ama yetiştirilirken nasıl gübre kullanıldı? Sentetik ve kimyasal ilaç kullanıldı mı? GDO kullanıldı mı? Mahsulde ilaç kalıntısı var mı? Bunları hiç düşündünüz mü?

Organik Tarım Nasıl Yapılır?

Organik yetiştiricilik standartlarına uygun girdiler haricinde hiçbir girdinin kullanımına izin vermez. gübrelemede hayvansal, kompost veya özel organik gübreler kullanılır. Yabancı ot mücadelesinde malçlama, elle ot yola ve toprak işleme gibi teknikler kullanılırken mahsul korumada haşerelere karşı doğal avcılar ya da tuzaklar kullanılır.

Organik tarım yapıldığının tek göstergesi sertifikasyondur. Bunun için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Kontrol ve sertifikasyon Kuruluşlarına başvuru yapılır. Gerekli analizler ve üretim alanı kontrolleri yapılarak, gübre, diğer girdiler ve ekipmanlar Organik Tarım Standartlarına uygunsa onaylanır ve belgelendirilir.

Organik tarım, gönüllük esasına dayanan felsefesi olan bir üretim tekniğidir. Organik tarımın amaç ve hedeflerini benimsemiş üreticiler tarafından gerçekleştirilir.

Organik Tarımın Amacı Nedir?

Bozulan doğal dengenin yeniden inşa edilmesi, kimyasal gübre ve ilaç kullanımının doğa ve insan sağlığı üzerinde yarattığı olumsuz etkileri önlemek, sağlıklı nesiller meydana getirmek, tarım çalışanlarını korumak (her yıl yaklaşık bir milyon kişinin tarım ilaçlarından zehirlendiği tahmin edilmektedir.),biyolojik çeşitliliği sağlamak ve ürünlerin kendine özgü zengin tat ve yapısını korumaktır.



Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.