500TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ teslimat.
500TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ teslimat.Biz Kimiz?Fidandağı , sizlerin gönül rahatlığı ile tüketebilmesi için sağlıklı ve lezzetli organik tarla ürünleri sağlamak amacıyla kurulmuş Ankara merkezli bir şirkettir. Üretimi yapan sözleşmeli çiftçisinden, paketlenmiş ürünü müşteriye ulaştıran çalışanına kadar yani tarladan mutfağa güçlü bir ekiptir.

Organik Ürün nedir?

Üretimden tüketime kadar her aşamada kontrollü olarak yetiştirilmiş ve sertifikalandırılmış ürünlerdir. Yani, organik tarımın esaslarına uyularak kontrol edilip sertifikalandırılarak üretilmiş, hasat edilmiş, işlenmiş, depolanmış, ambalajlanmış ve nakledilmiş ürünlerdir.

Organik Ürün nasıl üretilir?

Organik Tarım; üretimde, sentetik kimyasal girdilerin kullanımını ortadan kaldırırken, bunun yerine ekim nöbeti, ürün artıkları, hayvan gübresi, yeşil gübre ve tarım dışı organik atıklar kullanır. Hastalık, zararlılar ve yabancı ot mücadelesinde, biyolojik mücadele yöntemlerini kullanır, topraktaki organizma faaliyetlerinin ve toprak verimliliğin artırılmasına yönelik bir üretim sistemi sunar.

Organik Ürün nasıl üretilir?

Organik Tarım dededen kalma usullerle yapılan tarım değildir, aksine Organik Tarım; üretimde, mücadelede modern teknolojiler ve üretim teknikleri kullanır. Organik tarımda, sentetik zirai ilaçlar ve gübreler ve tüm sentetik koruyucuların, genetik değişime uğratılmış organizmaların (GDO) ve ışınlama yöntemlerinin kullanımı yasaklanmıştır.

Organik Tarım standartlarına uygunluk, hileli uygulamalara karşı tüketiciyi korumak da dâhil olmak üzere, denetim ve sertifikalama yoluyla güvence altına alınmaktadır.

Fidandağı, Organik ürünü nereden temin ediyor?

Fidandağı’nın müşterisine sunduğu ürün, sözleşmeli çiftçi uygulamasıyla ve üretimden tüketime kadar her aşamada kontrollü olarak yetiştirilmiş ve sertifikalandırılmış ürünlerdir.

Hem sertifikalı tohumla organik usuller kullanarak ekip biçen Türk çiftçisi emeğinin karşılığını almakta hem de tüketici sağlıksız ürün derdinden kurtulmaktadır.

Kimler kazanıyor?

GDO'lu tohum, zehirli kimyasal ilaç, kimyasal gübre gibi sağlıksız girdilerin kullanılmadığı, en doğal şartlarda üretilen sağlıklı ve lezzetli ürünleri ambalajlı, etiketli ve markalı olarak temin ederek, kendinizin ve çocuklarınızın sağlığını koruyan sizler kazanıyorsunuz.

Kimler kazanıyor?

Organik Tarımda üretim girdileri daha düşük maliyetli, ürün ise daha değerli olduğundan çiftçi daha çok kazanır.

Çiftçi, zehirli kimyasal ilaç ve gübrelerle uğraşmak zorunda kalmadığından sağlığını korur.

Küçük arazi sahipleri de sözleşmeli çiftçilik yoluyla satış garantili üretim yapar, ürününü pazarlama sorunu yaşamaz.

Yani Türk çiftçisi Kimler kazanıyor?

Organik Tarım; hava, su ve toprak kirliliğine neden olmadığı için doğanın dengesini koruyan bir üretim şeklidir.

Organik Tarım, tarımsal alanları, yaban hayatı ve biyoçeşitliliği korumaktadır.

Su ve enerji tüketimini azaltıp yenilenemeyen kaynakların ekonomik kullanımını sağlamaktadır.

Yani Organik Tarımla Çevremiz ve Dünyamız kazanır.


Kimler kazanıyor?

Organik Tarımda uygulanan ekim nöbeti (münavebe) toprağı zenginleştirerek verimliliğini arttırmaktadır. Toprak erozyonunu önlemekte, toprakların bünyesindeki canlı ve organik madde miktarını arttırarak toprağı zenginleştirmektedir.

Yani Organik Tarımla Toprak kazanır.

Yani alacağınız her ürünle hayattaki en değerli varlığınız olan sağlığınıza, yok olan Türk çiftçisine, kirletilen ve tüketilen toprağımıza, çevremize, dünyamıza, gelecek nesillerimize katkı sağlayacaksınız.

Yürütülen faaliyet maddi kazancın ötesinde çok şey ifade etmektedir.

Beklentinizi karşılamayan hiçbir ürünü kullanmak zorunda kalmayın. Firmamız bu konuda üstüne düşeni yapacaktır.E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.