500TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ teslimat.
500TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ teslimat.

TEREYAĞI İLE ZEYTİNYAĞI NASIL DEĞİŞTİRİLİR

Tariflerde tatlı veya tuzlu olsun, tereyağı yerine yağ kullanmak mümkün mü? Sadece yapmakla kalmaz, aynı zamanda basit önlemlerle sonuç, orjinal tereyağı versiyonla neredeyse aynı olacaktır.

Peki neden tereyağı yerine bizim Zeytinyağımızı kullanalım? Sebepler sağlık, gıda intoleransları veya bitki bazlı bir diyet uygulamanız ile ilgili olabilir. Gıda intoleranslarının varlığı veya kullanmaya karar verdiğimiz yağların bileşimine, özellikle doymuş ve doymamış yağ asitlerinin yüzdesine daha fazla dikkat edilmesi, vegan gibi bitki temelli bir diyeti izlemeye karar vermiş olmak ya da sadece mutfakta eğlenmek için bizi zeytinyağı kullanmaya diğer nedenler arasında olabilir.

Tereyağı Yerine Zeytinyağı Nasıl Kullanılır ?

Tereyağını zeytinyağı ile değiştirmek istediğinizde %20 daha az zeytinyağı kullanmanız gerekir. Örneğin 100 gr tereyağı yerine 80 gr zeytinyağı kullanmanız gerekecektir.

Gram Cinsinden Tereyağı-Zeytinyağı Dönüşüm Tablosu:

Bu işlemi kolaylaştırmak için aşağıda, hem tereyağını Zeytinyağı ile değiştirmek için hem de tam tersi için geçerli olan iki yağ arasındaki dönüşüm gram cinsinden  anlatan bir tablo bulunmaktadır.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.